26 Mayıs 2019 Pazar

Kahve Bitti


Saatler geçti, güneş battı, akşam oldu. kahve bitti. Düşün; bir güne neleri sığdırabilirsin?

Sabah erken kalktım. Kahvaltı yapıp hazırlandık. Oğlumun basketbol kursuna gitmek için yola çıktık arkadaşı Ceren'i alarak kursa gelmiştik bile. Çocuklar arkadaşları ile basketbol oynarken ben cafede çay içip bir saat okudum.
🏀
Eve geldiğimizde oğlumun meyvesini hazırlayıp pazara gittim. Küçük bir alışveriş yaparak süt alıp eve döndüm. Süt kaynadı ılınırken bir avuç badem ve iki hurma yedim. Sütü mayaladım,  patates salatası yapıp piknik çantasını hazırladım.
🎭
Tiyatronun başlama saati yaklaşmıştı. Üzerimizi değiştirip dışarı çıktık. Kayra'nın üç arkadaşı; Efe, Ceren ve Evrim de geldiler. Tiyatro salonuna gidip çocukları koltuklarına yerleştirip iyi seyirler dileyerek çıktım. Efe'nin annesi arkadaşım Canan ile tiyatronun karşısındaki parka gidip masaya örtümüzü serdik.
👭
Sohbet ederken zamanın nasıl geçtiğini anlamadık, çocuklar tiyatro oyunundan keyif ile çıktılar, parkta oynar iken Ceren'in annesi Akile iş yerinden yanımıza geldi. Bol kahkahalı, çok sohbetli piknik yaptık. Güneş çıkınca iyice sıcağa kaldık, soframızı toplayıp örtümüzü gölgeye, ağaçların altına serdik.
🌳
Canan'ın arkadaşı yanımıza uğradı bir şeyler içip sohbet ettik. Çocuklar da kaydırak, salıncak kovalamaca derken saatler ilerledi. Eve gelip duş aldık. Yemek yapıp oğlumla sofrayı hazırladık. Sabah okula gideceğinden Kayra erkenden yattı. Eşim hala işte, ben de kahve eşliğinde Homeland dizisini izledim. Ve gün geçti, kahve bitti. Benim bir güne sığdırabildiklerim.
😊

1 yorum:

Değerli Düşünceleriniz İçin Teşekkürler...